Reduced price!  Mouse over to zoom in

YKS-TYT 2018 Türkçenin Kara Kutusu Anlam Bilgisi 1.Cilt

#002

Yeni

20,00 TL

35,00 TL

-15,00 TL

- +

YKS-TYT 2018 Türkçenin Kara Kutusu Anlam Bilgisi 1.Cilt KONU ÖZETLİ

1-Sözcük Anlamı,

2-Cümle anlamı,

3-Yeni Özel Paragraf Soruları.

448 Sayfa özellikle ALES, DGS, KPSS, YGS Sınavları agırlıklı olmak üzere 35 kurumun sorularından seçilerek özel olarak hazırlanmıştır.


Sevgili Adaylar ve Değerli Öğretmenler;

Bildiğiniz gibi ülkemizde çeşitli alanlarda sınavlar yapılmakta bu sınavların sonuçları da çoğu zaman geleceğimizi şekillendirmektedir. İşte bu hazırlık sürecinde ciddi hazırlanmış dokümanlara ihtiyaç duyulmaktadır. Özellikle son 5 yıldır sınavlarda gelen sorulara baktığımızda gelen sorular çoğunlukla parçada anlam konusu üzerinde yoğunlaşıyor bu da öğrencileri ANLAM BİLGİSİ sorusu çözmeye yönlendiriyor. Bu durumda öğrenci arkadaşlarımız önüne gelen bütün kaynakları kalite gözetmeden çözmeye çalışsa da elde ettiği başarı sınırlı oluyor çünkü her soruyu hazırlayan ekibin hazırladığı sorular belli bir kalıbın dışına çıkamıyor. İşte biz bu durumu yakından görünce adayların boş sorularla vakit kaybetmesi yerine yılların vermiş olduğu ÖSYM ANLAM BİLGİSİ sorularının birikimini sizinle paylaşmaya karar verdik. Elinizdeki kaynak 1966’dan 2017 dahil olmak üzere ÖSYM’nin yaptığı son 52 yılın bütün sınavların ANLAM BİLGİSİ sorularını içeriyor. Kitabı hazırlarken soruları alt başlıklara ayrtmaktan özellikle kaçındık çünkü öğrenci bir soru şekline yoğunlaşınca diğerleri ikinci plana itilebiliyor bu da NETLERİNİZİ azaltabiliyor. Bundan dolayı bizde her testi mini bir deneme gibi hazırladık.

Bu konuyla ilgili çıkan soru sayılarını analiz ettiğimizde konunun önemi anlaşılıyor.

Birçok kaynak arasında elinizdeki bu kaynak siz değerli öğrencilerimizin kısa sürede anlam bilgisi konusunu gerçek sınav sorularıyla pekiştirmesi amacıyla derlenmiş ve size gerçek bir tekrar yaptırarak başarıya ulaşmanızı hedeflemiştir. Elinizdeki soruları sağlıklı bir biçimde çözdüğünüz takdirde ÖSYM’nin ANLAM BİLGİSİ mantığını en iyi şekilde kavramış ve soruları çok seri bir şekilde çözüyor olacaksınız.

Hazırlamış olduğumuz bu kaynak son 52 yılda (1966-2017) ÖSYM tarafından sorulmuş 35 farklı kurumun tüm sınavlarında çıkmış (KPSS, ÖSS, YGS, LYS, ÜSS, ÖYS, PMYO, E-KPSS (EMSS-ÖMSS) Adli Yargı, İdari Yargı, ALS, Hâkimlik, Kaymakamlık, İcra Sınavları, İç Denetçiliği, JANA, JANU, Kamu Yönetimi, KBYS (Kariyer Belirleme ve Yükseltme Sınavı), KİK, MB UZMAN YARD. MHUY (Mali Hizmetler Uzman Yardımcılığı), Müfettişlik, Sayıştay, TODAİE, TC Ziraat Bankası (TCZB), ÜGYS, YÇS,YÖS gibi) sorulardan oluşmaktadır. Bu kitabımızda informal (kendi kendine öğrenme) eğitim sistemi gözetilerek sorular düzenlenmiştir.

1- Konu özetini hücreleme sistemine göre yaptık.

2- Konu anlatımını hazırlarken gereksiz ayrıntıdan ve bilgi kirliliğinden kaçındık.

3- Güncelliğini yitirmiş, müfredattan çıkartılmış konu ve sorulara yer vermedik.

4- ÖSYM’nin mantığını kavratmaya çalıştık.

5- Tüm sınavlar içinden ÖSYM’nin güncel soru mantığına uygun sorulara yer verdik.

6- Soruları hazırlarken kolaydan zora doğru sıralamaya çalıştık.

7- Soruların hangi sınavlarda çıktığını altlarına yazdık.

8- Soruların hangi yıllarda çıktığını belirttik.

9- Testleri oluştururken mini denemeler şeklinde düzenledik.

Böylece öğrencilerimizin konuyu sıkılmadan, zevkli bir şekilde öğrenmesine gayret ettik.

Türkçenin Kara Kutusundan çalışan öğrenciler, gerçek sınav sorularıyla konuyu en iyi şekilde öğrendiklerini, ÖSYM’NİN MANTIĞINI KAVRADIKLARINI, soruları çözdükçe yapabilmenin heyecanı ve sevinciyle türkçeye daha fazla çalıştıklarını ve başarılarının farkına vardıklarının belirtmişlerdir.

Kaynağımızın tüm aday ve öğretmenlerimize hayırlı olması, mutlu ve başarılı bir hayata adım atmanızda yardımcı olması temennisiyle, fotokopiye yönelmeyerek kul hakkına girmeden emeğe saygı gösteren öğrencilere ve öğretmen adaylarına başarılar dileriz.

Kara Kutu Kitapları Size Yeter…

İNFORMAL YAYINLARI

Aynı Kategorideki Diğer Ürünler

Next Previous
Yukarı