Reduced price!  Mouse over to zoom in

2018 Vatandaşlığın Kara Kutusu KONU ÖZETLİ SORU BANKASI

#560

Yenilenmiş

17,50 TL

35,00 TL

-17,50 TL

- +

2018 Vatandaşlığın Kara Kutusu

KONU ÖZETLİ SORU BANKASI (YENİ)

Yeni bir dönemde İnformal Yayınları olarak Son KPSS’de Vatandaşlıkta soruların %88’ini yakalamış olarak büyük bir başarıya imza atmış olmanın sevinciyle merhaba diyoruz.

Bildiğiniz gibi ülkemizde çeşitli alanlarda sınavlar yapılmakta bu sınavların sonuçları da çoğu zaman geleceğimizi şekillendirmektedir.
İşte bu hazırlık sürecinde ciddi hazırlanmış dokümanlara ihtiyaç duyulmaktadır. Sizin elinizde de bir çok kaynak olabilir. Bu kaynaklar arasında bizim en büyük farkımız 36 farklı kurumun tüm sorularını derleyip sizlere arşiv olarak sunmuş olmamız... Yani ÖSYM’nin arşivini size sunmuş oluyoruz. Bununla da yetinmeyip kavrama ve akılda kalma oranını artırmak için informal sistemde hafızalama tekniği kullandık. Tüm soruları sınav sınav dizmedik, yıl yıl dizme KOLAYLIĞINA KAÇMADIK. Siz değerli adaylarımızın konuyu en iyi şekilde kavraması için konu anlatım sırasına göre soruları dizerek soru bankası oluşturduk. Birçok kaynak arasında elinizdeki bu kaynak siz değerli öğrencilerimizin kısa sürede birçok konuyu gerçek sınav konularıyla pekiştirmesi amacıyla derlenmiş ve size son tekrar yaptırarak başarıya ulaşmanızı hedeflemiştir.

Hazırlamış olduğumuz bu kaynak son 19 yılda (1999-2018) ÖSYM tarafından sorulmuş 36 farklı kurumun tüm sınavlarında vatandaşlık ile ilgili çıkmış, güncel KPSS (Lisans-Önlisans-Ortaöğretim-Lise), Adli Yargı, İdari Yargı, Hâkimlik, Kaymakamlık, İcra Sınavları, İç Denetçiliği, JANA, JANU, JOK, Kamu Yönetimi, PMYO, ALS, KBYS (Kariyer Belirleme ve Yükseltme Sınavı), KİK, MB UZMAN YARD. MHUY (Mali Hizmetler Uzman Yardımcılığı), Müfettişlik, Sayıştay, TODAİE, TCZB (Ziraat Bankası), ÜGYS, YÇS YGS, LYS, ÖSS, ÖYS, ÜSS, EKPSS (ÖMSS-EMSS), gibi) sorulardan oluşmaktadır. Bu kadar sınav arasından yaklaşık 5.000 soru içinden güncel KPSS vatandaşlık müfredatına uygun soruları kullandık.

Kullandığımız soruların orijinalliğine dokunmadık. Soruların aslına sadık kalarak birebir aynısını kullandık. Soru güncelliğini yitirmişse kitaba koymadık. Bir başka konu da bildiğiniz üzere TDK sürekli yazım ve noktalama değişikliği yapıyor. Editörlerimiz de bu son değişiklikleri branşların tüm sorularına uyguladı. Yani ÖSYM’nin sitesinden vatandaşlık sorularını indirip çözmeye başlayan bir kişi eski yazım kurallarının olduğu soruları çözdüğü için çözerken yanlış öğrenebilir. Ama Kara Kutu kitaplarının son baskısını kullanıyorsanız güvenle çözebilirsiniz. Soruların yazım ve noktalama kurallarını güncellediğimiz için gizil olarak yanlış öğrenme hatasına düşmeden doğrusunu öğreneceksiniz.
Bu kitabımızda, informal (kendi kendine öğrenme) eğitim sistemi gözetilerek sorular düzenlenmiştir.

Bu kitap hazırlanırken;

1- Konu özetini hücreleme sistemine göre yaptık.
2- Tüm konuların başına kısa notlar, uyarılar, ikazlar, hatırlatmalar koyduk.
3- Konu anlatımını tablolarla destekledik.
4- Konu anlatımını hazırlanırken gereksiz ayrıntıdan ve bilgi kirliliğinden kaçındık
5- Güncelliğini yitirmiş, müfredattan çıkartılmış konu ve sorulara yer vermedik.
6- ÖSYM’nin mantığını kavratmaya çalıştık.
7- Soruları hazırlarken kolaydan zora doğru sıralamaya çalıştık.
8- Tüm soruları konu anlatım sırasına göre dizdik.
9- Soruların hangi sınavlarda çıktığı altlarına yazdık.
10- Soruların hangi yıllarda çıktığı belirttik.
11- Benzer ve aynı soruları alt alta getirdik.
12- Soruları İnformal sistemde dizdik. Yani çözemediğiniz bir sorunun cevabını bir sonraki sorunun içinde olacak şekilde dizdik.
Böylece öğrencilerimizin konuyu sıkılmadan, zevkli bir şekilde öğrenmesine gayret ettik.
Vatandaşlığının Kara Kutusundan çalışan öğrenciler, gerçek sınav sorularıyla konuyu en iyi şekilde öğrendiklerini, ÖSYM’NİN MANTIĞINI KAVRADIKLARINI, soruları çözdükçe yapabilmenin heyecanı ve sevinciyle vatandaşlığa daha fazla çalıştıklarını ve başarılarının farkına vardıklarının belirtmişlerdir.

Bu kitabı hazırlarken desteğini esirgemeyen eşim İmran Kaynarca’ya ve katkılarından dolayı Yayınevimizin değerli yazarlarından Sayın Hasan BAL beye sonsuz teşekkürlerimi sunarım. 

Kaynağımızın tüm aday ve öğretmenlerimize hayırlı olması, mutlu ve başarılı bir hayata adım atmanızda yardımcı olması temennisiyle, fotokopiye yönelmeyerek emeğe ve kul hakkına saygı gösteren öğrencilere ve öğretmen adaylarına başarılar dileriz.
Kara Kutu Kitapları size yeter!
Hazırlayan:
İsmail Kaynarca

Aynı Kategorideki Diğer Ürünler

Next Previous
Yukarı