• 2020 TYT AYT BİYOLOJİNİN KARA KUTUSU KONU ÖZETLİ  TAMAMI ÇÖZÜMLÜ SORU BANKASI
2020 TYT AYT BİYOLOJİNİN KARA KUTUSU KONU ÖZETLİ TAMAMI ÇÖZÜMLÜ SORU BANKASI
Ürün Kodu : TYTAYTBIYOLOJI2020       Yorumlar (0)      Yorum Ekle
50.00 TL   25.00 TL   Kdv Dahil
-
+

2020 TYT AYT BİYOLOJİNİN KARA KUTUSU
KONU ÖZETLİ
TAMAMI ÇÖZÜMLÜ
ÖSYM SORU HAVUZU


Bildiğiniz gibi ülkemizde çeşitli alanlarda sınavlar yapılmakta olup bu sınavların sonuçları da çoğu zaman geleceğimizişekillendirmektedir. İşte bu YKS’ye hazırlık sürecinde ciddi hazırlanmış dokümanlara ihtiyaç duyulmaktadır. Bizde bu ciddi süreçte son yıllardaki sınavları analiz ettiğimizde çıkmış soruların önemi bir kez daha kendini göstermiştir. Kara kutu kitapları olarak birkaç kurumun sınav sorusuyla yetinmedik. Bizim diğer yayınlardan farkımız olmalıydı. Bundan dolayı ÖSYM’nin sınav yaptığı 45 kurumun 54 yıllık arşivini güncel olan sorularını orijinal şekilde sizlere sunuyoruz.

İnformal Yayınları olarak biz de soruların ana kaynağı olan ÖSYM’nin tüm kurumlarda sorduğu YKS biyoloji adınane kadar GÜNCEL soru varsa toplamaya karar verdik. Uzun, yoğun, yorucu ve titiz bir çalışmanın ardından elinizde tuttuğunuz bu arşivi oluşturduk. İnformal Yayınları olarak en büyük farkımız tüm kurumların sorularını birebir orijinal sorularını telif ödeyerek kullanmamız. Bununla da yetinmedik tüm soruları öğretmenin ders anlatım sırasına göre hazırladık. Yani konu anlatım sırasına göre kolaydan zora doğru sıraladık. Birçok kaynak arasında elinizdeki bu kaynaksiz değerli öğrencilerimizin kısa sürede birçok konuyu gerçek sınav konularıyla pekiştirmesi amacıyla derlenmiş ve size gerçek tekrar yaptırarak başarıya ulaşmanızı hedeflemiştir.

Hazırlamış olduğumuz kara kutu kitapları son 54 yılda (1966-2020) ÖSYM tarafından sorulmuş 10 farklı sınavdaçıkmış, TYT (Temel Yeterlilik Testi), AYT (Alan Yeterlilik Testi), MSÜS (Milli Savunma Üniversitesi Sınavı), ALS(Askeri Lise Sınavı), YGS (Yükseköğretime Geçiş Sınavı), LYS (Lisans Yerleştirme Sınavı), ÖSS (Öğrenci SeçmeSınavı), ÖYS (Öğrenci Yerleştirme Sınavı), ÜSS (Üniversite Seçme Sınavı), PMYO (Polis Meslek Yüksek Okulu), ÖABT SINIF ÖĞRETMENLİĞİ (Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi), ÖABT FEN BİLİMLERİ/FEN VE TEKNOLOJİÖĞRETMENLİĞİ (Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi), ÖABT KİMYA ÖĞRETMENLİĞİ (Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi)sınavlarının güncel müfredata uygun kimya konularıyla ilgili sorularından oluşmaktadır.NOT: ÖABT sorularının tamamını kapsamıyor. ÖABT sınavlarından soru eklerken çok zor olmayan YKS Biyolojimüfredatına tamamen uygun olan soruları ekledik. Bu kitabımızda sorular informal (kendi kendine öğrenme) eğitim sistemi gözetilerek düzenlenmiştir.
Bu kitapta 1254 adet çözümlü soru bulunmaktadır.

Bu kitabımızda sorular informal (kendi kendine öğrenme) eğitim sistemi gözetilerek düzenlenmiştir.

Bu kitap hazırlanırken;
1. Tüm konuların başına kısa notlar, uyarılar, ikazlar, hatırlatmalar koyduk.
2. Konu özetini hazırlanırken gereksiz ayrıntıdan ve bilgi kirliliğinden kaçındık.
3. Tüm soruları konu sırasına göre dizdik.
4. Soruları hazırlarken kolaydan zora doğru sıralamaya çalıştık.
5. Benzer ve aynı soruları alt alta getirdik.
6. Tüm soruları çözümledik. (ÖSYM’nin 53 yıllık arşividir.)
7. ÖSYM’nin mantığını kavratmaya çalıştık.
8. Güncelliğini yitirmiş, müfredattan çıkartılmış sorulara ve konulara yer vermedik.
9. Soruların hangi yıllarda ve sınavlarda çıktığı altlarına yazıldı.
10. Soruları İnformal sistemde (kendi kendine öğrenme sistemi) dizdik.

Yani çözemediğiniz bir sorunun cevabınıbir sonraki sorunun içinde olacak şekilde dizdik.

Böylece öğrencilerimizin konuyu sıkılmadan, zevkli bir şekilde öğrenmesine gayret ettik.

Bu kitap, yorucu, ciddi, yoğun ve uzun bir çalışmanın ürünüdür. Sonuçta şöyle bir şeyle karşılaştık. ÖSYM bir sınavdasorduğu soruyu aynen alıyor farklı sınavlarda ve farklı yıllarda soruyor. Hatta bazılarını fotokopi gibi aynısınısoruyor. Bundan da anlaşılıyor ki önümüzdeki sizin gireceğiniz sınavda da Biyolojinin Kara Kutusu kitabından daçıkma ihtimali vardır.

Biyolojinin Kara Kutusu’ndan çalışan öğrenciler, gerçek sınav sorularıyla konuyu en iyi şekilde öğrendiklerini,ÖSYM’nin mantığını kavramaya başladıklarını, soruları çözdükçe yapabilmenin heyecanı ve sevinciyle biyolojiye daha fazla çalıştıklarını ve başarılarının farkına vardıklarını belirtmişlerdir.

Biyolojinin Kara Kutusu’nun tüm adaylara ve öğretmenlerimize hayırlı olması, mutlu ve başarılı bir hayata adım atmanızda yardımcı olması temennisiyle, fotokopiye yönelmeyip kul hakkına girmeyen ve emeğe saygı gösteren öğrencilerimize ve öğretmenlerimize başarılar dileriz.

İsmail KAYNARCA
İnformal Yayınları &Kara Kutu Yayınları Yönetim Kurulu Başkanı

Toplam 0 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
BENZER ÜRÜNLER
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.